חיפוש

8 דברים שחשוב לדעת על תאונה בדרך הלוך/חזור מהעבודה

לפי מה שידוע לנו, חיזוי העתיד הוא עדיין לא דבר מדעי, כך שאירועים שונים שעוד לא קרו לנו אינם ניתנים לחיזוי. בין האירועים הבלתי צפויים בחיינו נמנית תאונת דרכים. מה קורה כאשר נגרמת לנו תאונה בדרך אל העבודה או בדרך חזרה מהעבודה? תאונה כזאת היא בעלת משמעויות משפטיות רחבות יותר מתאונה רגילה. הנה 8 דברים שחשוב לדעת על תאונות כאלו.

 

תאונת עבודה לכל דבר ועניין

החוק קובע שתאונה שמתרחשת בדרך אל העבודה או בדרך חזרה ממקום העבודה אל הבית היא תאונת עבודה לכל דבר ועניין. הקביעה הזאת נעשתה עקב ההבנה שכדי שעובד יצליח להגיע אל מקום העבודה, הוא צריך להתנייד אל מקום העבודה ולהתנייד ממקום העבודה. עורך דין לענייני עבודה יוכל לפרט לכם את יתר המקרים בהם תאונה היא תאונת עבודה.

 

סטיה מהמסלול

אם אירעה לכם תאונה דרך חזרה מהעבודה או בדרך אל העבודה, אך התאונה התרחשה בזמן שסטיתם מהמסלול שלכם, עקב סיבה כזו או אחרת, הרי שאתם עשויים שלא להיחשב לנפגעי תאונת עבודה מבחינה משפטית.

 

קבלת דמי פגיעה

מי שנפגע כתוצאה מתאונת עבודה, זכאי לקבלת דמי פגיעה לאחר הגשת תביעה לביטוח הלאומי. לכן, אם אירעה לכם תאונה מהסוג המדובר, אתם יכולים לפנות אל הביטוח הלאומי ולקבל תשלום עבור הימים שאתם מפסידים במקום העבודה שלכם.

 

תביעת נכות כללית

אם התאונה אירעה לכם נזק משמעותי, לכל החיים או לטווח זמן ארוך, אתם יכולים להגיש תביעת נכות כללית לביטוח הלאומי. אם המקרה שלכם ימצא מוצדק, תוכלו לקבל קצבה או מענק כספי חד פעמי.

 

פגעו בכם? ניתן לתבוע את הביטוח

תאונת דרכים בדרך אל העבודה או בדרך חזרה מהעבודה היא לא רק תאונת עבודה. לכן, ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח שלכם, שתגיש תביעה נגד חברת הביטוח של הנהג הפוגע, על מנת שתקבלו פיצויים.

 

תביעת נהג פוגע ללא ביטוח

פגע בכם נהג שאין לו ביטוח רכב? במקרה הזה ניתן לפנות אל קרנית, קרן הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, על מנת שלא תישארו עם נזק אך בלי פיצוי עקב תאונה שקרתה לכם.

 

רשלנות מצד המעסיק

ישנם מצבים בהם תאונה בדרך אל העבודה או בדרך חזרה מהעבודה מתרחשת בעקבות רשלנות מצד המעסיק. הדבר שכיח יותר כאשר התאונה מתרחשת לנהג שנוהג ברכב שקיבל מהמעסיק. מצבים כאלו מאפשרים הגשת תביעת פיצויים נגד המעסיק.

 

ערעורים

לפעמים, חלק מהתביעות שתגישו לגופים שונים, כמו הביטוח הלאומי או חברות הביטוח, יכולות להידחות על ידם. שימו לב שאתם זכאים להגיש ערעורים על החלטות הביטוח הלאומי או על החלטות חברת הביטוח, כך שכל החלטה שמתקבלת נגדכם היא הפיכה.

תאונת עבודה
תאונת עבודה

אולי תאהבו גם את