חיפוש

שלבים בדרך לקבלת פטור ממס הכנסה לחולי סרטן

אנשים אשר נאלצים להתמודד עם מחלת הסרטן, מתמודדים עם הרבה מעבר למחלה עצמה, יש למחלה הזו השפעות רבות בצורות שונות. בין ההשפעות ניתן לראות השפעה גדולה על יכולות תפקוד, והיכולת לכלכל את עצמך, בנוסף כל ההליכים הרפואיים והתרופות, הכל מוסיף עוד נטל כלכלי שעלול לייצר קושי גדול עבור אותם אנשים. קבלת פטור ממס הכנסה לחולי סרטן יכול להוות דבר כל כך משמעותי וחשוב, אז בואו להבין איך זה עובד.

 

בירוקרטיה והליכים

חלק מההתמודדות עם מחלת הסרטן, זוהי גם הבירוקרטיה הנלווית, הכוונה היא שבתוך כל הסיטואציה הזאת, קיימים הרבה הליכים שמובילים בסופו של דבר גם להטבות רבות ומימוש זכויות. בין הזכויות האלו קיימת גם הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה לחולי סרטן, אשר נעשית מתוקף כך שמחלת הסרטן נותנת באופן ישיר תשעים אחוזי נכות לפחות.

 

ביטוח לאומי

אנשים משלמים לביטוח לאומי במהלך חייהם, זאת בכדי שבמצבים כאלו המדינה תעניק מענה וסיוע שיקל על ההתמודדויות המורכבות שמגיעות מחלות ופגיעות רפואיות שונות. בתור התחלה, ביטוח לאומי מעניק קצבאות נכות עבור אנשים שחולים במחלת הסרטן, הכל בהתאם לרמה של המחלה ולחומרה שלה בכל מקרה ספציפי.

 

לא רק קצבאות

מלבד הקצבאות, ישנן הטבות רבות שמגיעות לחולי סרטן, כמו הפטור מתשלום מס הכנסה, מה שהופך להיות משמעותי מאוד ועוזר גם בנטל הכלכלי שמלווה את המחלה. בעוד הקצבאות משתנות בגובה שלהן על פי חומרת המחלה, קבלת הפטור היא מאוד ברורה וישירה, פטור מלא מלשלם מס הכנסה לתקופה של ההתמודדות עם המחלה וההשלכות.

 

הגשת תביעה

בכדי לקבל את הפטור ממס הכנסה לחולי סרטן, צריך בכל זאת לעבור את התהליך הבסיסי המוביל למימוש הזכאות. צריך להגיש תביעה מסודרת דרך מס הכנסה, בהגשה לפקיד שומה, באופן מקוון, דרך הדואר או בעזרת אנשי מקצוע שנועדו לסיוע במצבים הללו. הגשת התביעה תתניע את התהליך ועל פי המקרה שלכם תקבע לכם הזכאות לקבלת הפטור.

 

איסוף מסמכים

בהגשת התביעה תצטרכו לאסוף את כל המסמכים הרפואיים המפרטים את מצבכם הרפואי בשלמותו מההתחלה. המסמכים יצטרכו לכלול בין היתר את פירוט ההליכים הרפואיים שעברתם או תצטרכו לעבור, בדיקות, תרופות, ביקורי רופאים ועוד. בנוסף ישנו טופס תביעה אותו תצטרכו למלא ולהוסיפו בהגשת המסמכים בצורה מסודרת ויסודית.

 

פטור בדיעבד

אם חליתם בסרטן ולא מצאתם את הזמן להתעסק עם כל הבירוקרטיה הזו בכדי לקבל את הפטור ממס הכנסה שמגיע לכם, תוכלו לעשות זאת גם בדיעבד. בהגשה מסודרת של כל המסמכים המפרטים את ההיסטוריה של המחלה והטיפולים, תוכלו לקבל החזרי מס על אותה התקופה, לעד שש שנים אחורה.

 

עזרה מקצועית

מומלץ להשתמש בעזרה שניתנת על ידי גופים מקצועיים עם ניסיון, אשר יש להם הרבה ידע בתחום ויוכלו לסייע לכם לעבור את התהליך הזה הרבה יותר בקלות. זה יכול להיות תהליך מורכב ולא נוח להרבה אנשים, אבל מתן העזרה מקל על כל שלב ומוביל להצלחות רבות.

חולי סרטן
חולי סרטן

אולי תאהבו גם את

החזרי מס לשכירים ראשית
החזרי מס לשכירים

מכל עבר ניתן לשמוע אנשים מדברים על החזרי מס לעצמאיים, אך לא רבים יודעים כי גם בידם של שכירים ליהנות מאותם החזרים. עכשיו, אחרי שהסדרתם

קראו עוד »