חיפוש

חלוקת מתקן חשמלי לשדות

זה בדרך כלל קורה לפתע וללא כל התראה מוקדמת. הבית משתתק באחת, החושך יורד ואתם נשארים אובדי עצות. זה אף פעם לא זמן טוב כשמתרחשת הפסקת חשמל, אבל מלבד להתבאס על המתנה על הקו לנציג חברת החשמל, תוכלו, בסיוע של חשמלאי מקצועי, לבצע חלוקת מתקן חשמלי לשדות, ובכך לייעל את צריכת החשמל במקרה של הפסקת חשמל. 

 

כיצד עובדת החלוקה?

החשמל מגיע אלינו הביתה מתחנת הכוח הוא רק חלק זעום ביותר מכלל החשמל המופק בתחנה. חלוקת החשמל מחולקת לפי אזורים שונים, כל אחת בהתאם ליחידות הדיור והמבנים הזקוקים לכמות החשמל עבורם. במובן מסוים, כפי שניתן לחלק את החלוקה הארצית של החשמל, כך ניתן גם לחלקה בתוך הבית או הדירה שלכם.

אז לפני שתצטרכו לטפל בענייני תיקון מוצרי חשמל כתוצאה מפגיעה הנגרמת מהפסקת חשמל, כדאי ללמוד על חלוקת מתקן חשמלי לשדות.

 

החלוקה לשדות

ראשית, מומלץ לחבר את המכשירים שאינם קריטיים לתפקוד תקין של הבית אל השדה הלא חיוני. כל דבר כמובן בהתאם לסוג המבנה, בין אם מדובר בבית פרטי או דירה שהיא חלק מבניין, וכן בהתאם לצרכים האישיים של כל יחידת דיור באשר היא. דוגמה למקומות אותם כדאי לשייך לשדה הלא חיוני הם אורות מסדרון, טלוויזיות, מיקרוגל או מדיחי כלים.

 

השדה החיוני

בשדה זה יש לכלול את המעגלים החיוניים, הכוללים את המקומות שיכולים לשרוד הפסקות חשמל קצרות, כאלה שלא עולות על 5 דקות. במידה ויש גנרטור גיבוי בבניין או בבית, הגנרטור מפעיל את עצמו בדרך כלל תוך 30 שניות מתחילת הפסקת החשמל. אם מדובר בהפסקת חשמל ארוכה, לא יזרום חשמל גם בשדה החיוני עד הפעלת גנרטור הגיבוי.

 

שדה ספק כוח ללא הפרעה

השדה החשוב ביותר הוא שדה ספק כוח ללא הפרעה (UPS). אל השדה הזה יש לחבר את המכשירים הרגישים ביותר להפסקות חשמל, בעיקר מחשבים, שניתוקם מחשמל עשוי להביא לאיבוד נתונים ולפגיעה בעבודות של בני הבית. במקרה של חלוקה נכונה לשדות, ישנם מצברים שנועדו לסייע למכשירים הרגישים להמשיך לתפקד גם במקרה של פגיעה באספקת החשמל הסדירה.

 

לא רק במוסדות

אמנם חלוקת מתקן חשמלי לשדות שמורה בעיקר למוסדות שמוכרחים לקבל אספקה גם במצבי חירום, כמו בתי חולים למשל, אך כיום הודות לטכנולוגיה מתאפשרת גם בבתים פרטיים. חשוב להבהיר שאת החלוקה לא מבצעים באופן עצמאי בשום אופן, אלא להיעזר בשירותיו של חשמלאי מורשה, מקצועי ואמין, שמבצע את החלוקה בלוח הראשי על ידי הפרדת פסי הצבירה.

החלוקה לשדות חוסכת לכם בצריכת החשמל במקרה של הפסקת חשמל, ובעיקר בעלות תיקון מוצרי חשמל שעשויה להגיע למאות אם לא אלפי שקלים. אל תהססו, ומצאו עוד היום חשמלאי מומלץ שיסייע לכם בחלוקת מתקן חשמלי לשדות.

תיקון מוצרי חשמל

אולי תאהבו גם את

שאיבת ביוב
מתי מבצעים שאיבת ביוב?

מערכות הביוב השונות, למרות היותן חיוניות לחיים בצורה מודרנית ומערבית, הן מערכות שרוב האנשים לא מכירים כלל. החשיבות של מערכות אלה לחיים תקינים היא גבוהה

קראו עוד »