חיפוש

האם זוג צעיר יכול לקחת משכנתא?

האם זוג צעיר יכול לקחת משכנתא? כל המידע

זוגות צעירים עשויים להיות זכאים להטבות שונות הניתנות על ידי המדינה, אם בעבור לקיחת משכנתא לקניית דירה או בעבור שיפוצים של דירות. יחד עם כך, גם רווקים עשויים להיות זכאים לסיוע מהמדינה עבור לקיחת משכנתא, חד-הוריים ואפילו זוגות מאורסים. אז כיצד זה עובד בעצם?

אנשים שואפים לבנות קורת גג מעל ראשם, גם אם זה כרוך בהחזרים חודשיים גבוהים מאוד. יחד עם זאת, כדאי לזכור כי החזרי משכנתא גבוהים עשויים אפילו לפגוע בחיי הזוגיות. לא פעם, נישואין קמים ונופים על נושאים כלכליים, מה שמוביל אותנו להבין שאם לוקחים משכנתא בכדי לרכוש דירה, קודם כל כדאי לשבת לייעוץ נכון.

פאזל בית
פאזל בית

ייעוץ משכנתאות לזוגות צעירים, היכן מתחילים?

ייעוץ משכנתא מקצועי על ידי יועצי משכנתאות יינתן לכם בצמוד לשמת הדגש המירבי על האינטרסים שלכם. במילים פשוטות, חברת ייעוץ למשכנתאות תוכל לאתר עבורכם את התנאים הטובים ביותר עבור לקיחת משכנתא או הלוואה מסוג אחר.

זוג צעיר יכול לקחת משכנתא גם בסיוע המדינה, וישנם מקרים שאפילו אפשר לרכוש דירות בהנחות של 200,000 ₪ ויותר. בהתאם לקבוצת הניקוד שלכם, משרד השיכון יחליט אם אתם זכאים למשכנתא בתנאים משופרים, כך שאם יש לכם ילדים רבים, אם שירתם בצה"ל, אם אתם נמצאים במערך המילואים ועוד, כל אלו הם פרמטרים הקובעים את ההשתייכות שלכם לקטגוריות הניקוד השונות. אחד הפרמטרים שנלקחים בחשבון הוא התיישבות ומגורים באזור הדרום של הארץ.

 

משכנתא בסיוע המדינה לזוגות צעירים

המדינה מעודדת את פיתוח הנגב, מה שמוביל אותה לסייע לאנשים המעוניינים להשתכן בו. נדמה כי אחת הטעויות הגדולות ביותר שניתן לעשות, היא לקיחת משכנתא מבלי בירור מקדים וייעוץ נכון.

חברות ייעוץ למשכנתאות יאתרו עבורכם מסלולי משכנתא מומלצים לזוגות צעירים, בין אם אתם מעוניינים להתגורר בנגב או במרכז הארץ. בכל מקרה, יועץ משכנתאות מומלץ, תמיד יגיד לכם שלא מומלץ לקחת משכנתא ללא ייעוץ מקדים, היות ובפעמים רבות אפשר למצוא את עצמכם חותמים על חוזים שרק יעשו לכם עוול בטווח הארוך. לא פעם, מה שנראה לנו קוסם כרגע, לא בהכרח יקסום לנו בעתיד ולא ייטיב עמנו. כאשר לוקחים משכנתא בריבית שמשתנה (צמודה למדד), יש לקחת בחשבון שהתנאים של ההחזרים החודשיים שלכם גם כן ישתנו עם הזמן.

 

יועצי משכנתאות לזוגות צעירים

בעבר, היה נהוג להציג הון עצמי של לפחות 50% מערך הנכס, בעוד שכיום ניתן לקבל משכנתא לזוגות צעירים המציגים עד כ-25% מערך הנכס על פי שמאי נדלן. זאת, משום שמחירי הדיור בארץ השתנו דרמטית בשנים האחרונות.

זכרו, בכל מקרה בו אתם מעוניינים לקנות דירה, ייעוץ משכנתאות חוץ בנקאי עשוי להיות המענה המדויק ביותר עבורכם, היות ומדובר בגופים שהינם ניטרליים יותר מאשר הגופים הבנקאיים.

אירגנו לכם מידע נירחב על תחום נדל"ן בכתבה הבאה – הקישו כאן

אולי תאהבו גם את