חיפוש

טיפוח לכלבים? כך תטפחו את חיית המחמד שלכם

הכלב הוא חיית המחמד הפופולרית כיום בישראל.

אימוץ כלב זו כמובן החלטה מעולה שתוסיף לחיים שלכם הרבה אור ושמחה, תפיג את הבדידות שלכם ברגעים קשים ותשפר את אורח החיים הכללי שלכם.

מחקרים מוכיחים שאימוץ כלבים הופך בני אדם לשמחים ובריאים יותר מבחינה פיזית ונפשית.

יחד עם זאת, אימוץ כלב דורש אחריות והשקעה רבה, גידול כלב אינו פשוט כלל וכלל והוא עלול להיות מתיש ומעייף. אחת מהמשימות המרכזיות שעליכם לבצע כאשר אתם מגדלים כלב בביתכם היא לדאוג לטיפוח שלו. חשוב להקפיד לטפח את הכלב, לא להשאיר אותו מוזנח ולהעניק לו את כל הדרוש לו.

במאמר זה נעניק לכם מספר טיפים יעילים שיסייעו לכם לטפח את הכלב שלכם ולהשאיר אותו יפה, נקי והיגייני.

 

קיצוץ ציפורניים

מומלץ לבצע את קיצוץ הציפורניים לאחר רחצת הכלב משום שהציפורניים שלו לאחר הרחצה רכות יותר ונוחות לטיפול. את הקציצה תבצעו בעזרת קוצץ ייעודי לכלבים המותאם לגודל הציפורניים של הכלב שלכם.

בצעו את קציצת הציפורניים רק אם יש לכם ניסיון בכך ואם לא מומלץ לפנות לווטרינר או לאדם מנוסה אחר שיסביר לכם כיצד לבצע משימה זו כראוי בלי לפגוע בבשר. אם יש לכלב שלכם פרווה ארוכה בין הציפורניים, מומלץ לגזור אותה.

 

ניקוי עיניים

חשוב להקפיד לנקות את העיניים של הכלב שלכם:

  • את הריר שמצטבר בזוויות העיניים שלהם ניתן לנקות בעדינות בעזרת צמר גפן שנטבל במים חמימים.
  • את כתמי הדמעות שנוטים לבלוט בעיקר על פרווה לבנה, ניתן לנקות בעזרת מוצרים ייעודיים למטרה זו.
  • חשוב לשים לב לשינויים חריגים בעיני הכלב כגון: אדמומיות, הפרשות או דמעות יוצאות דופן. שינויים אלו עלולים להוות תסמינים של דלקת עיניים.

 

צחצוח שיניים

על מנת למנוע הצטברות אבן בשן הכלב שתוביל לדלקות, זיהומים, כאבים ובמקרים מסוימים אף לנשירת השיניים, יש לצחצח שיניים לכלב בכל יום. את הצחצוח בצעו בעזרת משחה ומברשת ייעודיות לכלבים שניתן להשיג כמעט בכל חנות חיות.

חשוב להרגיל את הכלב שלכם לצחצוח מגיל קטן, להפוך את הפעולה למשחק ולהרגיל אותו בהדרגתיות ובסבלנות לטעמה של המשחה.

 

רחצה

יש לרחוץ את הכלב שלכם פעם בחודש ולשמור עליו נקי ומטופח. אם הכלב שלכם מתלכלך יתר על המידה, ניתן לרחוץ אותו גם אם לא עבר חודש בדיוק. הרגילו את הכלב שלכם לרחצה מגיל קטן וגרמו לו לאהוב להתנקות.

חשוב להקפיד להשתמש בשמפו ייחודי לכלבים שמתאים לסוג העור של הכלב שלכם. כמו כן, חשוב לזכור לנגב את הכלב שלכם היטב לאחר כל רחצה.

שימו לב, על מנת לטפח את הכלב בצורה יעילה יש לרכוש מוצרי טיפוח לכלבים כגון: תכשירים לניקוי אוזני כלבים, בושם לכלבים, מסרק לכלבים, קוצץ ציפורניים לכלבים ועוד.

 

חיית מחמד

אולי תאהבו גם את