חיפוש

איך להכין תחפושת לפורים לילדים בבית?

פורים הוא חג שצריך להתכונן אליו מראש: להזמין תחפושת מאתר בינלאומי חודשים מראש, לקנות אביזרים, לחשוב על רעיונות, למדוד, להדביק, לגזור ולתפור. זה לא מתאים לכל ההורים וגם לא לכל הילדים. אז הנה מה שעושים אם רוצים להכין תחפושת נהדרת לילד אבל מעדיפים לעשות זאת בכוחות עצמכם.

 

השראה

השלב הראשון בהכנת התחפושת הוא מציאת רעיון. יש המון מקומות שמהם אפשר לשאוב השראה. לפעמים ההשראה מגיעה מהילד המתחפש, והאתגר שלכם יתחיל רק בהוצאה לפועל של הרעיון. יש כאלה שבוחרים לקבל השראה מארון הבגדים של ההורים, מאלבומי תמונות ישנים או בחיפוש רעיונות ברחבי הרשת. אל תפסלו על הסף גם תחפושות לחפצים דוממים או תחפושות מתוחכמות שנבנות על משחקי מילים.

חג פורים

תכנון

ראשית נבחר את התחפושת שאנחנו רוצים להכין, על בסיס ההשראה ששאבנו ממקורות שונים בשלב הקודם. עכשיו כדאי לקחת דף ועט ולאייר או לערוך רשימה של חומרים שדרושים להכנת התחפושת. שלב התכנון חשוב גם על מנת לייצר תיאום ציפיות עם הילד ולוודא שהוא מוכן להיות גמיש לגבי התחפושת. אם אתם רואים שהעסק מסתבך כבר בשלב זה, מומלץ לוותר על היצירה המשפחתית ולרכוש תחפושת. כשמדובר על תחפושות לילדים H&M היא כתובת מצוינת. אם יש נכונות ליצירה משותפת – אפשר להתחיל.

 

חומרים

כאשר אוספים את החומרים מהם תורכב התחפושת, חשוב לזכור שבגדים ניתן לקשור, להתאים או לקפל, אבל בחירה בחומרים נוספים כמו בריסטולים, צמר גפן ושלל אביזרים עשויה לדרוש עבודה עם חוט ומחט או עם אקדח דבק חם. השתמשו באביזרים נוחים וקלים לנשיאה והקפידו שהחומרים שמהם עשויה התחפושת יהיו נוחים למגע וללבישה. העדיפו על פני רכישת חומרים, שימוש בבגדים ובחפצים קיימים שניתן לשדרג או לשנות.

חג פורים

יצירתיות

אם אתם בטוחים בשיתוף הפעולה של הדור הצעיר, אל תפחדו לצאת מהמסגרת, להשתמש בדמיון ואפילו להתחפש ליצור שאינו קיים שנראה בדיוק כמו ילד שלובש ז'קט של אביו וצעיף של אימו. כל עוד התחפושת מתאימה בגודל ונוחה עבור הילד המחופש, אין שום סיבה לא לזרום עם הרעיונות שעולים. אחרי הכל, לא כל יום פורים אבל היום כן. לפעמים שלב היצירתיות מסתיים בתחפושת שונה לחלוטין מזו שתכננו, וגם זה בסדר.

 

רעיונות לתחפושות שקל לאלתר בבית

  • שמלה ישנה, כתר ושרביט יהפכו כל אחד ואחת לנסיכה.
  • כמעט כל בד יכול להפוך לגלימה של גיבור על.
  • אפילו איפור פנים בלבד יכול להפוך אתכם לאריה או לג'ירפה.
  • תחפושות משותפות קל יותר להכין לפעמים, נסו לחשוב על שיתוף פעולה עם חבר או חברה.
  • חשבו מחוץ לקופסה  – עציץ ריק יכול להפוך לקסדה של לוחם, וארגז קרטון יכול להפוך לרובוט.

 

לסיכום

קניית תחפושת היא הבחירה של רוב ההורים, כך הילד מרוצה וההשקעה מסתיימת בהוצאה הכספית. עבור מי שזה מתאים לו פחות, יש כפי שראיתם, גם אפשרויות אחרות.

חג פורים

אולי תאהבו גם את